Kontaktujte nás: 608323738

SAFARI V KENI - LVI NA DOSAH

Milovníci zvířat si rozhodně přijdou na své v celé řadě světoznámých safari, které najdete v Keni. Mimo slonů, lvů, nosorožců a buvolů zde najdete obrovská stáda zeber a pakoňů. Je tu i pestrý svět ptáků u celé řady jezer. V tomto seznamu je přehled nejkrásnějších safari, které zde můžete navštívit.Masai Mara

Národní rezervace Masai Mara (psáno též Maasai Mara) je rozsáhlé chráněné území na jihozápadě Keni, která na jihu přechází v národní park Serengeti v Tanzanii. Název rezervace je po Masajích, původních obyvatelích této oblasti, a místní řece Mara. Rezervace je slavná díky každoročnímu stěhování kopytníků (zejm. pakoňů a zeber) mezi parky Masai Mara a Serengeti, které probíhá každé září a říjen; stěhování je tak rozsáhlé, že je nazýváno Velké stěhování.


Tsavo West

Jestli hodláte navštívit tento překrásný park, doporučuje se období ke konci dešťů, kdy se příroda celá zazelená. V ostatních měsících je Tsavo velmi prašné. 

Jestli jste milovníci krokodýlů nebo hrochů, měli byste navštívit prameny Mzima Sprints a okolí nádrže. Dříve tu byla zřízena podvodní pozorovatelna, aby turisté mohli sledovat hroší dovednosti a aktivity. Avšak toto mohutní savci se přesunuli ke vzdálenějšímu konci jezírka.

Na své přijdou i obdivovatelé jeskyní a obdivuhodných lávových proudů jako Shetani. Ale nedoporučuje se vydávat do jeskyní bez spolehlivých baterek doprovodu. Jako jinde se zde neustále potlačuje pytláctví. Kolem roku 1960 žilo v této oblasti 8 00 kusů nosorožce černého, ale vlivem pytláků se v 70. letech snížil počet o více než 90% a v roce 1980 zde žilo pouhých 100 kusů těchto vzácných zvířat. A pro tyto zvířata se vytvořil útulek asi pro 50 nosorožců černých, kteří se můžou volně pohybovat, aniž by se báli o svůj život.  Vlastně nejde jen o nosorožce, ale byla zde největší populace slonů, ale ta byla téměř celá vydrancovaná pytláky. Pytláctví bylo potlačeno až v roce 1991.


Tsavo East

Zvlněné pláně savany porostlé mohutnými baobaby jsou domovem obrovských stád ,,červených´´ slonů. Ale i tady se objevují ziskuchtiví pytláci.

Atrakcí parku je přehrada Aruba Dam postavená přes řeku Volta. Tato oblast není moc navštěvovaná turisty, takže tu můžete bez narušování pozorovat a fotografovat divoká zvířata. I tady je lávový proud, ale tentokrát největší na světě Yatta Plateau a okolo jsou skalní útvary vytvořené vodopády Luggards na řece Galana. Je zde monitorován vzácný druh antilop hirola, protože původní prostředí bylo zničeno nadměrným ničením pytláků.


Amboseli

Amboseli National Park se rozkládá jihozápadním směrem od hlavního města Nairobi na úpatí Kilimandžára. Amboseli znamená v masajštině " místo kde je voda" . Amboseli je však většinou mimo deštivé období dosti suché místo. Nachází se však zde dva prameny vody, které jsou zásobeny podzemními vodami z tajícího sněhu z úbočí Kilimanžára.

Amboseli je po Masai Mara druhým nejpopulárnějším národním parkem v Keni a to především kvůli své poloze v blízkosti Kilimanjára a vcelku v dostupné vzdálenosti z hlavního města Nairobi. Vzhledem k nadmořské výšce kolem 1.100 m.n.m. je zde vcelku snesitelná teplota po celý rok.

Zasněžený vrcholek hory Kilimandjáro (5 985 m ) bývá často po většinu dne schován v mracích, nejvhodnější dobou pro jeho zahlédnutí bývá časně ráno.


Nakuru

Jen 160 kilometrů severně od hlavního města Keni – Nairobi se rozkládá město Nakuru (1 800m n. m.), vedle kterého je jeden z klenotů místní přírody – stejnojmenné alkalické jezero, ve kterém žijí tisíce ptáků, hlavně plameňáků, pelikánů a čápů marabu. Mimo nich zde můžete vidět nosorožce (největší populace v Keni), žirafy, zebry, buvoly atd. Je to jedno z nejlepších safari v Keni, jelikož zde za půl dne uvidíte opravdu spoustu zvěře na malé rozloze.