Kontaktujte nás: 608323738

PRAKTICKÉ RADY A TIPY -  DIANI BEACH

 

Nabízíme Vám možnost objednat auto s řidičem po celý den. Bude vás vozit kdekoli budete chtít, např. na restaurace na pláži, do nákupních center, na návštěvu Mombasy nebo kdekoli jinde.

Je také možné využít místní dopravu (doporučujeme využít místní dopravu pouze v denní době), tzv. Matatu, to jsou minibusy, které zastavují na signál. Cena závisí na vzdálenosti, která se pohybuje okolo 5 km / 50, - KES na osobu. Můžete také použít taxi: např. jedna cesta do Mombasy stojí asi 3000 - 5000, - Kes (vzdálenost je asi 45 km) plus trajekt v Mombase, cena 100, - KSHS. Doporučujeme vám, abyste si cenu s řidičem dohodli předem!

Můžete si také pronajmout auto. Ceny jsou asi 3000 - 4500, - KES / 1 den - je třeba jezdit na levé straně a provoz je trochu chaotický. V Keni můžete řídit auto, když máte alespoň 23 let a jste držitelem řidičského průkazu nejméně 2 roky.

V Diani Beach máte následující možnosti nakupování v obchodech a návštěvy restaurací:

Minisupermarket - ve vzdálenosti asi 100 m od vily Adansonia - zde můžete získat všechny základní jídlo a nápoje včetně sanitárních předmětů, oblečení apod.

Rybí restaurace - je na pláži ve vzdálenosti asi 170 m od vily Adansonia

- je to typ venkovní restaurace s krásným výhledem na moře a rybáře. Nabízejí čerstvé ryby a mořské produkty. Těsně před restaurací si můžete také koupit ryby od místních rybářů, chobotnic, humrů, krevet.

Centrum Ushago - ve vzdálenosti asi 3 km od vily Adansonia

- Ushago je supermarket se širokým sortimentem potravin a nápojů a všech druhů komodit (můžete si zde koupit kredit na mobilní telefony a na USB internet od 50, - do 1000, - KSHS). K dispozici je také banka, směnárna (pošta je asi 500 m směrem na NAKUMATT) - tam jsou obchody, dárkové obchody a stánky s místními suvenýry, kde můžete získat autentické produkty Masaai. Nedaleko se nachází tržiště s ovocem a zeleninou, půjčovna jízdních kol s možností výletu s průvodcem do blízkého okolí, kadeřnictví a oblíbený místní bar s kulečníkem.

Nákupní centrum NAKUMATT - vzdálené asi 10 minut autem od vily Adansonia

- Nakumatt je supermarketový řetězec s největší nabídkou jídel, nápojů a komodit na pláži Diani a také je - cashpoint. Můžete tam koupit téměř vše, co byste mohli potřebovat.

Na pláži:

- Můžete se dostat na pláž a využít lehátka poblíž Adansonia Villas podáním naší karty Adansonia, kterou obdržíte po příjezdu

Masáž - masáže můžete objednat telefonem přímo u vily Adansonia. Cena se liší a závisí na vašich službách, které požadujete.

Doporučujeme vám navštívit tyto prvotřídní restaurace:

NOMAD - ve vzdálenosti asi 1,5 km od vily Adansonia. Nomad je restaurace a hotel a nabízí mořské ryby a mořské plody, saláty a jídlo evropské kuchyně (například Wiener Schnitzel). Můžete sedět uvnitř nebo přímo na pláži.

ALMANARA - ve vzdálenosti asi 1 km od vily Adansonia, Almanara je luxusní restaurace s krásnou zahradou a posezením na pláži. Můžete si dát steak a podívat se na indický oceán.

LEONARDO - ve vzdálenosti asi 4 km od vily Adansonia. Leonardo's je stylová italská restaurace s širokou nabídkou jídel italské kuchyně.

Vedle restaurací můžete navštívit některé z mnoha místních barů na pláži Diani, které jsou známé mezi návštěvníky z celého světa:

Forty Thieves - ve vzdálenosti asi 2,5 km od vily Adansonia.

      - světově proslulý bar se širokou nabídkou jídel a nápojů včetně bufetu. Sedět se nachází uvnitř nebo na pláži.

TANDORI - ve vzdálenosti asi 2 km od vily Adansonia.

      - širokou škálu nápojů, ve večerních hodinách velmi hlučné, můžete zde tančit nebo poslouchat hudbu.

SHAKATAK - ve vzdálenosti asi 2 km od vily Adansonia.

- oblíbený noční bar, který je otevřen od 10 let. m. s velkou taneční podlahou. Tento klub je velmi populární mezi zahraničními návštěvníky i místními obyvateli. Můžete tančit celou noc a pak odpočívat v Adansonia Village Resort.