Kontaktujte nás: 608323738

Dobrodružné safari a relaxace ve stínu baobabu  • Chcete zažít nezapomenutelnou dovolenou v Keni v Indickém oceánu pod horkým africkým sluncem a nenávidíte hlučná a přeplněná hotelová střediska?
  • Milujete relaxaci v pohodlí, luxusu a soukromí?

  • Je-li vaše odpověď na tyto otázky ano, potom jsou naše vily správným místem pro trávení času v Keni a tato adresa bude vaším dalším domovem: Adansonia Village Resort, Diani Beach.

  • Přesně pro Vás jsme připravili ubytování v soukromí uprostřed světoznámého afrického střediska Diani Beach na pobřeží Indického oceánu ve dvou luxusních vilách Adansonia.

Vítejte! Jambo!

A VÍTE ŽE......

V anketě World Travel Awards Diani Beach zvítězila jako nejlepší plážová destinace Afriky v roce 2014, 2015 i 2016. Podle aktuálního hodnocení serveru TripAdvisor se Diani Beach umístila na 10. místě v kategorii TOP 25 pláží v celé Africe. V čem je Diani Beach tak jedinečná? Přílivy a odlivy jsou v Keni celý rok stejné. Střídají se cca každých 6 hodin. Největší výhoda Diani Beach oproti jiným plážím na severu (Mombasa, Malindy, Watamu) je, že se zde podél celé pláže (cca 7 km) táhne korálový útes (tzv. reef), který je vzdálený asi 700 m od pobřeží. Právě tento korál je nesmírně cenný. Při přílivu se na něm největší vlny rozrážejí, při odlivu zase zadržuje vodu a vytváří nádhernou lagunu. Rozdíly oproti přílivu a odlivu jsou určitě znatelné i tak, ale nedá se to srovnat se severním pobřežím, kde Vám moře ustoupí mnohdy o stovky metrů. Na Diani je to v desítkách metrů a i za odlivu se dá koupat. Čas od času je odliv větší a potom se můžete téměř suchou nohou na reef i projít. Naší hosté vám to vyfotili tady nebo tady.


Místo

Dovolená v Diani v luxusu a soukromí - Adansonia Village Resort se nachází uprostřed známého a oblíbeného místa v Keni, Diani Beach, která je světově proslulá krásnou písečnou pláží a křišťálově čistou vodou indického oceánu. Pláž Diani se nachází několik kilometrů jižně od města Mombassa. Teploty jsou kolem 30 stupňů Celsia po celý rok. Nicméně, někdy foukání mořský vánek nabízí nějaké chlazení. Adansonia se liší od ostatních hlučných a přeplněných hotelových středisek, protože zdůrazňujeme maximální soukromí hostů a jejich relaxaci v exkluzivním rezortu s kapacitou maximálně 8 ubytovaných hostů.

Ubytování

Adansonia vily byly postaveny v roce 2011 a naše soukromé Adansonia Village Resort má krásnou zahradu s velkým bazénem, který si opravdu užijete. Vily jsou vzdálené asi 5 minut chůze od pláže. K dispozici jsou vstupy do plážových středisek, kde můžete využít své služby (lehátka a občerstvení) a strávit na pláži celý den. Náš areál je střežen a vybaven bezpečnostním zařízením, TV, hifi s DVD přehrávačem a USB, mobilní telefon s kreditem, klimatizované pokoje, další pokoje jsou vybaveny ventilátory. V kuchyni je lednice, kombinovaný sporák, vodní chladič s pitnou vodou a grilem. Masážní bar je umístěn v soukromí horní terasy.

Služby

Adansonia vám nabízí služby anglicky mluvícího delegáta, který splní vaše přání a bude vyřizovat všechny vaše požadavky týkající se vašeho pobytu v Adansonia. Personál můžete požádat, aby Vám vypral oblečení a dohodnout se na době, kdy potřebujete mít Vaše čisté oblečení připraveno. Dohled nad bezpečností resortu mají na starosti zaměstnanci bezpečnostní agentury, a to 24 hodin denně. O úklid zahrady a čištění bazénu se stará zahradník, který jej provádí v ranních hodinách. Úklid ložnic a vnitřních prostor se provádí v průběhu dopoledne. Pokud máte představu o požadavcích jíž v době rezervace ubytování, napište na email uvedený v kontaktech.

  • SOUKROMÍ -  2 samostatné velké ložnice s klimatizací v prvním patře s vlastním vchodem. V každé ložnici je postel pro 2 osoby velikosti king size, se zabudovanými skříněmi, sociálním zařízením, koupelnou a společnou terasou s výhledem do zahrady s bazénem, které majestátně dominuje 500 let starý baobab. 

  • DOSTATEK PROSTORU - v přízemí se nachází prostorný obývací pokoj s jídelnou a dvěma výstupy na venkovní terasy. 

  • PLNÉ VYBAVENÍ - součástí každé vily je plně vybavená kuchyně s velkou lednicí, kombinovaným sporákem, dispenzorem s pitnou vodou a běžnými spotřebiči (toustovač, varná konvice) a nádobím.


A proč právě Adansonia? 

Protože Adansonia je latinským názvem baobabu. V těsné blízkosti našich vil se rozrůstá místní Adansonia digitata neboli baobab prstnatý. První literární odkazy na baobab pocházejí ze 14. století. Evropští botanici se s plody baobabu poprvé seznámili v Egyptě, kam byly dováženy místními obchodníky.Africký baobab prstnatý má všestranné využití. Plody obsahují kyselinu vinnou a domorodci z nich připravují osvěžující nápoj. Ze semen je získáván jedlý olej. Dřeň plodů se konzumuje čerstvá nebo sušená a navlhčená. Adansonia digitata se obvykle nacházejí v suchých, horkých savanách v subsaharské Africe, kde dominují krajině. Jejich maximální věk, který je předmětem mnoha teorií, je více než 1000 let.